۱۳۹۰/۰۵/۱۱

1143

روز دوشنبه، مورخه‌ی ۱۰ مرداد ۱۳۹۰، این‌طرف عراق رمضون بود، اون‌طرف افغانستان رمضون، این‌وسط ایران شعبون. مملکته داریم؟

۱۰ نظر:

 1. دوست من ! فرآيند تشخيص آغاز ماه قمري در کشورهاي مختلف فرق داره. توي ايران و چند تا کشور ديگه فقط روئت هلال ماه شرط آغاز ماه محسوب ميشه. بنابراين اينکه افغانستان و عراق و عربستان و يا هر کشور ديگري آغاز ماه رو اعلام کردن دليل نميشه که در ايران هم آغاز ماه اعلام بشه. ضمن اينکه اين موضوع يک حکم حکومتيه. خيلي از مردم تو شهرستانهاي مختلف بنابر نظر مرجع تقليد خودشون عمل ميکنن. اي کاش وبلاگ به اين خوبي سعي ميکرد معضلات واقعي جامعه رو نقد کنه که يکي از مهمترين معضلات افرادي هستن که ميخان به هر قيمتي مشتري و بازديد کننده از وبلاگ داشته باشن

  پاسخحذف
 2. قبلن وبلاگتون بهتر بود. ديگه خيلي داريد لوس بازي در مياريد. بعضي چيزا رو هم که ماشالا از قوه تخيل بهره ميگريد. اينجوري فکر کنم تا چند مدت ديگه بيننده هاتون کم انگيزه بشن. در مورد مطلب شناسنامه شهرستان مهريکا است نه آمريکا !! چرا مهر اداره ثبتشون مخدوش کرديد يا نام پدر و مادرشو ؟!! فکر کرديد بيننده هاتون گاگول هستن که نميفهمن ؟!! تابلو جعليه . مهر روي عکس هم نخورده !!

  پاسخحذف
 3. چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟
  How Islam has issued orders to kill more than two billion people?
  * هموطنی که نماز می خوانی و روزه می گیری لطفاً این را حتماً بخوان!
  ترجمه تحریرالوسیله خمینى جلد چهارم

  تتمه اى در مورد احکام اهل ذمه
  (گفتار در کسى که از او جزیه مى گیرند)
  مساله۱ – از یهود و نصارى که اهل کتاب هستند و هر ملتى که شبهه داشتن کتاب در آنها هست نظیر مجوسیان جزیه یعنى مالیات سرانه گرفته مى شود، و در این حکم فرقى نیست بین مذاهب مختلفه آنان نظیر کاتولیک و پروتستان و غیر اینها هر چند که در فروع و بعضى از اصول مختلف باشند بعد از آنکه همه نصارى یا یهود یا مجوس خوانده مى شوند.
  مساله ۲ – حکومت اسلامى جزیه را از سایر فرقه هاى کفار یعنى مشرکین مانند بت پرستان و ستاره پرستان و غیر اینها نمى پذیرد، چه عرب و چه عجم ، چه اینکه خود را بصاحب کتابى مثل ابراهیم و داود و انبیائى دیگر منسوب کنند و چه نکنند، بنابراین از غیر یهود و نصارى و مجوس غیر از اسلام آوردن و یا کشته شدن پذیرفته نیست ، و همچنین از کسانیکه در اصل یکى از این سه کیش را نداشته اند و جدیدا یعنى بعد از نسخ شرایع سه گانه بوسیله اسلام به این کیش ها در آمده اند جزیه پذیرفته نیست و کافر جربى شناخته مى شوند که یا به اسلام در مى آیند یا کشته مى شوند، چه اینکه قبلا مشرک بوده باشند و چه از فرقه هاى باطل دیگر باشند.

  *( این یعنی کشتن همه هندیها و ژاپنی ها و کره ای ها و چینی ها و… یعنی کشتن بیش از دو میلیارد نفر مجاز شمرده شده و باجگیری از تمام مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان٬ یعنی اگر قدرتش را پیدا کنند حتماً این کار را انجام خواهند داد. این یعنی گفتگوی تمدنهای اسلامی!؟ این یعنی دوران طلائی خمینی !؟ این یعنی مدینه فاضله اشرف !؟ این یعنی اسلام توحیدی !؟ این یعنی اساس فلسفه اسلامی !؟ و این در رساله همه آخوندها هست و هر روز در حوزه درس داده می شود). *( این احکام را نمی توا نند نفی کنند زیرا احکام واجب اسلام را نفی کرده اند و از اسلام خارج شده اند و اگر هم تایید کنند بر تروریسم در اسلام صحه دوباره گذاشته اند).
  * هموطن اگر نماز می خوانی و روزه می گیری احکام آن در کتاب تحریر الوسیله در کنار احکام بالا است٬ آیا وجدان تو راضی به کشتن بیش از دو میلیارد انسان٬ مرد٬ زن و کودک تنها به دلیل مسلمان نبودن می شود؟ آیا می توانی مسئولیت این جنایت بزرگ ضد بشری را که با نام و پشتیبانی معنوی و مادی تو انجام شود را بپذیری؟

  به پندار نیک٬ گفتار نیک و کردار نیک خویش بازگردیم.
  .«کورش فردوسی»

  پاسخحذف
 4. Chon faghat ma SHIAYAN be behesht miravim, plas hame chizemoon ham bayad ba Ahle Sonnat fargh konda! In ham yeki dige az moojezate Aghaye Khameneai

  پاسخحذف
 5. جناب ناشناس شما که تا حالا یه بار قرآن نخوندی زر اضافی نزن. اسلام هیچ وقت حکم قتل 2 میلیار نفر رو صادر نکرده بلکه این تخیل شماست که این حکم رو داده. اگه فقط یه بار قرآن رو خونده باشی می بینی که خدا گنته با کسانی که با شما دشمنی می کنن شما رو از سرزمینتون آواره می کنن و با شما می جنگن به شدت رفتار کنین ولی با غیر مسلمانانی که سر جنگ با شما و خدا رو ندارن با عدالت و مروت رفتار کنین. همین جوری برای خودت می دوزی و می بری یه جا باید جواب این تهمت هات به دین خدا رو هم بدی!

  پاسخحذف
 6. این چیزا رو که نمیشه با مینیمال نقد کرد

  راستی، باز که اسپم تائید کردید
  اون دفعه از راستی ها، این دفعه از چپی ها

  پاسخحذف
 7. سارا یه خورده ژست آزادی بیان باید بگیریم یا نه؟ D:

  پاسخحذف
 8. من قربون اون آزادی بیان تون

  اما یه چیزی به شقیقه ربط داشته باشه یا نه؟

  به هر حال، مملکته دارین خودتونه، صلاحش رو هم شما خسروان دانید :)

  پاسخحذف
 9. سايت آقاي سيستاني كه خلاف اين ايراد شما را اعلام مي كند (تاريخ آن سايت با حلول ماه رمضان اعلامي ايران يكسان است)

  پاسخحذف
 10. tu gharne 21 mese oskola 2ta kuro kachal bayad asemuno nega konan ta shoru e maho tashkhis bedan

  پاسخحذف